Genel Yetkili Sendika

Hak ve emek için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz

Eğitim-Bir-Sen Erzurum 2 No’lu Şube Başkanı Mustafa Karataş, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Aziziye İlçe Temsilciliği’nin düzenlediği işyeri temsilcileri toplantısına katıldı.

Sendikal çalışmalarla ilgili bir konuşma yapan Karataş, yıllardır dile getirdikleri, çözüm yolu bulunması için uğraş verdikleri pek çok sorun bulunduğunu ifade ederek, “Birçok sorun, mücadelemiz ve girişimlerimiz sonucu çözüme kavuşmuştur” dedi.

Hâlâ çözüm konusunda adım atılmayı bekleyen sorunların bulunduğunu kaydeden Karataş, şunların söyledi: “Acilen çözüm bulunması gereken sorunlar var ve artık bu sorunlara bir hal çaresinin bulunması lazımdır. Sendika olarak, hak, emek ve özgürlükler için, eğitim çalışanlarının beklentilerinin karşılanması ve işinin başına sorunlarından arınmış bir şekilde gidebilmeleri için çalışıyoruz, emek harcıyoruz, çaba gösteriyoruz, ter akıtıyoruz. Daha nitelikli bir eğitim ve eğitim çalışanlarının daha iyi çalışma şartlarına kavuşması için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Karataş, Yakutiye İlçe Temsilcisi Mahmut Bozan’ın da bir konuşma yaptığı toplantıda, emeklerinden dolayı Bozan’a  ve yönetimine teşekkür etti.