Genel Yetkili Sendika

Kazanımlarımızı kalıcı hâle getirmek için çalışacağız

Eğitim-Bir-Sen Konya 2 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu, üniversitelerde çalışan kadınların sorunlarını ele almak amacıyla Meram Öğretmenevi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Şube Başkanı Şenol Metin, yaptığı selamlama konuşmasında, ‘Eğitim-Bir-Sen’li kadınların farkındalık oluşturan çalışmalara imza attığını belirterek, “Eğitim-Bir-Sen’li kadınlar, Kızılay ile gerçekleştirilen Gönüllü Kan Bağışçılığı ve Kök Hücre Farkındalığı projesi başta olmak üzere hayata dokunan çalışmaların içinde olmuştur. Şimdi de kadın akademisyenlerin ve kadın üniversite çalışanlarının sorunlarını bir rapor hâlinde Genel Merkez’e sunacaktır” dedi.

Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı Serpil Yakut, kadınların, örgütlü yapıların ve sendikaların olmazsa olmazı olduğunu kaydederek, “Örgütlü olmak özgürlük, hak, adalet mücadelesi vermek demektir. Örgütlü gücümüz sayesinde elde ettiğimiz kazanımların bugün sadece bizim değil, gelecek nesillerin de kazanımları olması için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yakut, sözlerini şöyle tamamladı: “Çalışan kadınlar olarak, sadece bugünü düşünen bireyler olamayız, henüz doğmamış çocuklarımızın da hak, adalet, özgürlük ortamına gelmeleri için daha güçlü bir zemin hazırlamaya, var olan zemini ise hep beraber güçlendirmeye devam etmeliyiz.

Konya Teknik Ünivesrsitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doçent Dr. Armağan Güleç Korumaz’ın da bir konuşma yaptığı toplantıda, üniversitelerde çalışan kadınların sorunları tartışıldı, çözüm önerileri görüşüldü ve raporlaştırıldı.