Genel Yetkili Sendika

Öğretmen Akademisi ile farkımızı ortaya koyduk

Eğitim-Bir-Sen Adana 1 No’lu Şube ve Mehmet Akif İnan Vakfı (MAİV)  tarafından Öğretmen Akademisi programı düzenlendi. Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen ve iki oturumdan oluşan Öğretmen Akademisi Adana Öğretmenevi’nde yapıldı. Programın açılışında konuşan Şube Başkanı Mehmet Sezer, Mehmet Akif İnan Vakfı ile ilk yüz yüze eğitim programını 2021 yılında pandemi döneminin hemen ardından gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’de bir ilke imza attığımız o programların başarılı geçmesinin ardından online eğitimler ile devam ettik ama elbette bu şekilde yüz yüze eğitimler çok daha faydalı oluyor. Bu düşünceyle bugün iki kıymetli hocamızın vereceği eğitimlerle inanıyorum ki eğitimcilerimiz derslerini daha zevkle işleyecek ve geleceğe yön veren nesiller yetiştirecektir” dedi.

Mehmet Akif İnan Vakfı’nın Eğitim Akademisi ile çok önemli ve büyük bir boşluğu da doldurduğunu kaydeden Sezer, şunları söyledi: “Bu eğitimlerde şiarımız, insanı yaşat ki devlet yaşasın. Değişen ve gelişen dünyanın ihtiyaçlarına cevap ve yön veren, yarını inşa edecek genç nesiller yetiştiren, madde planında ihtiyaçları karşılarken, mana planını ihmal etmeyen, örnekliği ile rol model olan, ‘İyi ki öğretmen olmuşum’ diyecek olan öğretmenlerimiz için hazırladığımız bu programların amacına uygun bir şekilde gerçekleştirileceğine inanıyorum. MAİV eğitmenlerimize, şube yönetim kurulumuza ve katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Mehmet Akif İnan Vakfı Eğitim Akademisi Koordinatörü Mustafa Canıtez ise kendini geliştirme, değiştirme ve heybesine yeni şeyler katma derdinde olan öğretmenlerle bu eğitimleri dalga dalga tüm ülkeye yaydıklarını dile getirerek, “Ülkemizin geleceği için daha çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Mehmet Akif İnan Vakfı Eğitim Akademisi eğitmenlerinden Ahmet Çifci ‘Eğitimde Oyunun Gücü’, Serkan Ekmen ise ‘Etkili Sınıf Yönetimi’ başlıklı eğitimler verdi.