Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret ettik


10424 | 14.01.2020
| |

Memur-Sen heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşmede kamu görevlilerinin talepleri, beklentileri, sorunları ve çözüm önerileri, çalışma hayatına ilişkin sıkıntılar ele alındı.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi, Memur-Sen Yönetim Kurulu ve bağlı sendikaların genel başkanlarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’in katıldığı görüşmede 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve teklifler konuşuldu, kamu personel sistemine dair sorunların çözümü hakkında istişarelerde bulunuldu, KPDK başta olmak üzere, yetkili emek örgütleri ile Kamu İşveren Heyeti’nin bir araya geldiği sosyal diyalog mekanizmalarının daha işlevsel ve çözüm üretir hâle getirilmesi noktasında ortak karara varıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen’in faaliyetlerini önemsediklerini, birçok konudaki sivil inisiyatif odaklı çabalarını, insani gayretlerini takdir ettiklerini, kamu personel sistemi ve kamu görevlilerine dair tekliflerini, taleplerini kayda değer bulduklarını söyledi. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Erdoğan, Memur-Sen heyetine teşekkür etti.  

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top