Genel Yönetim Kurulu
Ali YALÇIN Genel Başkan
Biyografi

1975 yılında Tokat’ın Artova İlçesi Ahmetdanişment Köyü’nde doğdu. Sırasıyla; Ahmetdanişment Köyü İlkokulu, Artova YİBO, Tokat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Bölümü Talaşlı Üretim Öğretmenliğini bitirdi. MGV Gazi Üniversitesi Öğrenci Başkanlığı ve MGV Üniversite Öğrenci Yurdu Müdürlüğü yaptı. İlk görevine Şırnak İstiklal İlköğretim Okulu’nda başlayan Ali Yalçın, Şırnak’ta öğretmenlik ve müdür yardımcılığı, İstanbul Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı, Maltepe Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdür Vekilliği, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Kurucu Müdürlüğü ve Pendik Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu Müdürlüğü görevlerinde bulundu. “Yönetici Sınavlarına Hazırlık”, “Şeflik Sınavlarına Hazırlık” ve “Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık” kitaplarının yayımlanmasında görev aldı. 2004-2011 arası Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanlığı yapan Yalçın, aynı süreçte Memur-Sen İstanbul İl Sekreterliği görevini yürüttü. Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Çalışma Hayatı ve Sendikal Haklar Çalışma Grubu sorumluluğu görevlerinde bulundu. Maltepe Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında “Eğitim Yöneticilerinin Demografik Özellikleri ile Sendikal Bağlılıkları Arasındaki İlişki (İstanbul Örneği)” başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamlayan Yalçın, 19-20 Şubat 2011 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçildi. Yalçın, 21-22 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı’na, 18-19 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurul’da Memur-Sen Genel Başkanlığı’na seçildi. 6. Olağan Genel Kurullarda da güven tazeleyen Yalçın, 18-19 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı’na yeniden seçildi. Uzman Öğretmen olan Ali Yalçın, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Talat YAVUZ Genel Sekreter
Biyografi

1971 yılında Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Araköy Köyü’nde doğdu. Araköy İlkokulu, Kürtün Ortaokulu ve Gümüşhane Lisesi’nden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Giresun Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun oldu. 1994 yılında Kayseri’nin Yahyalı İlçesi Büyükçakır Köyü İlkokulu’nda öğretmenlik görevine başladı. 2007-2010 yılları arasında Maltepe İsmet Kuralkan ve Evliya Çelebi İlköğretim okullarında üç yıl okul müdür vekilliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Kartal Sabri Taşkın İlköğretim Okulu Müdürü olarak atandı. Birçok sivil toplum kuruluşunda görev yapan Talat Yavuz, sendikacılığa 2006 yılında Eğitim-Bir-Sen Maltepe İlçe Temsilcisi olarak başladı. Bu görevi sırasında yöneticilik sınavlarına hazırlık kitaplarının yayımında ve kurslarında etkin görev aldı. 27.11.2010 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube 4. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

19-20 Şubat 2011 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen 4. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Basın Yayın Sekreterliği’ne seçilen Şube Başkanı Ali Yalçın’dan sonra Şube Yönetim Kurulu tarafından şube başkanlığına seçildi. 15.11.2014 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul’da ve 11.11.2018 tarihinde yapılan 6. Olağan Genel Kurul’da şube başkanlığına tekrar seçilen Talat Yavuz, 2014-2018 dönemi Memur-Sen Genel Denetleme Kurulu Raportörlüğü yaptı. 2018-2022 döneminde Memur-Sen Genel Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Memur Sen İstanbul İl Temsilciliği görevlerine seçildi. Talat Yavuz, şube başkanlığı sürecinde, eğitimde büyük değişimin yaşandığı 2012 yılı sonrası dönemde “Yönetici Okulu” ve “Fikir Harmanı” adı ile yöneticilere ve öğretmenlere yönelik önemli projeler yürüttü.

2012 yılında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi program ortaklığı ile açılan Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans programından mezun olan Yavuz, 18-19 Mart 2023 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreterliği’ne seçildi. Talat Yavuz, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mesut ÖNER Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)
Biyografi

1980 yılında Manisa/Demirci’de doğdu. İlkokulu Üşümüş Köyü İlkokulu’nda, ortaokul ve lise öğrenimini Manisa İmam-Hatip Lisesi’nde 1997 yılında tamamladı. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı yıl Bitlis’in Hizan İlçesi Hizan Lisesi’nde göreve başladı. 2005-2008 yılları arasında Manisa Demirci Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, 2008-2013 yılları arasında Manisa Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcılığı, 2013-2015 yılları arasında Manisa Yunusemre İlçesi Mesir Ortaokulu’nda müdür yardımcılığı görevi yaptı. 2015 yılında Manisa Yunusemre İlçesi Vestel Ortaokulu’nda okul müdürü olarak göreve başladı.  Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Öner, 2013-2016 yılları arasında Genç Memur-Sen Manisa Kurucu İl Temsilciliği görevini yaptı. Öner, 1 Kasım 2014 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkan Yardımcılığı’na (Basın ve İletişim) seçildi. 8 Nisan 2016 tarihinde Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı olarak göreve başlayan Öner, 17 Kasım 2018 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkanı, 4 Temmuz 2019 tarihinde yapılan toplantıda Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi, 23 Ekim 2022 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkanlığı’na, 18-19 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı’na (Teşkilatlanma) seçildi. Öner, evli ve bir çocuk babasıdır.

Abdülaziz AYDIN Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)
Biyografi

14 Aralık 1974’te Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nde doğdu. Andırın Atatürk İlkokulu, Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi, Gazi Üniversitesi Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği’ni bitiren Aydın, ilk görevine Kahramanmaraş Andırın Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda başladı. Daha sonra Andırın Çok Programlı Lisesi ve Kahramanmaraş 125. Yıl İş Okulu’nda görevine devam eden Aydın, 2008-2014 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyeliği, 2014-2023 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1 No’lu Şube Başkanlığı ve Memur-Sen İl temsilciliği, 2015-2023 yılları arasında Eğitim-Bir-Sen Genel Denetleme Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Üniversite yıllarında, Gazi Üniversitesi MGV Kampüs Başkanlığı, 2004-2008 yılları arasında Kahramanmaraş Öğ-Der kurucu üyeliği ve teşkilat başkanlığı, 2013-2016 yılları arası Cihannüma Derneği Kahramanmaraş kurucu üyeliği ve teşkilat başkanlığı yapan Abdülaziz Aydın, 18-19 Mart 2023 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı’na (Mali İşler) seçildi. Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Muammer KARAMAN Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)
Biyografi

1975 yılında Karabük’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karabük’te tamamladı. Demir Çelik sanayinin kurulduğu şehir olan Karabük’te çelik sanayi emekçisi aile ve akrabaları sayesinde sendikal hareketleri takip etme fırsatı buldu. 1997 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yılları da dâhil olmak üzere sivil toplum çalışmalarının içerisinde aktif olarak yer aldı. MGV içerisinde Üniversite Başkanlığı yaptı ve benzeri kademelerde görevlerde bulundu. İHH’nın Eskişehir’deki örgütlenmesini başlattı ve İHH Eskişehir Koordinatörü oldu. İlim Yayma Cemiyeti ve Yeşilay Cemiyeti’nin üyesi oldu ve danışma kurullarında yer aldı. 26 Mart 1998 yılında öğretmen olarak atandı. Mesleğe başlamasıyla birlikte Eğitim-Bir-Sen’in bünyesinde gerçekleşen çalışmalara destek oldu. 2000 yılından itibaren yönetim kurulu üyesi olarak Eğitim-Bir-Sen Eskişehir Şubesi’nde yer aldı. 2014 yılında Eskişehir 1 No’lu Şube Başkanı seçildi.

2015 yılında gerçekleştirilen Eğitim-Bir Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Yönetim Yedek Listede üçüncü sırada yer aldı. 2019 yılında yapılan Eğitim-Bir-Sen 6. Olağan Kurulu’nda Genel Yönetim Yedek Listede 1. sırada seçildi. Karaman, Eskişehir 1 No’lu Şube Başkanı iken, Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin’in vefat etmesi üzerine, 13 Ocak 2021 tarihinde Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmek üzere Genel Yönetim Kurulu’na dâhil oldu.

18-19 Mart 2023 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı’na (Basın ve İletişim) seçilen Muammer Karaman, evli ve iki çocuk babasıdır. 

Ramazan ÇAKIRCI Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşme)
Biyografi

1976 yılında Bingöl’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Bingöl’de tamamladı. 1998 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Aksaray Yeşiltepe Lisesi’ne tarih öğretmeni olarak atandı. Aksaray Fen Lisesi başta olmak üzere, çeşitli okullarda görev yaptı. Vatani görevini 2000 yılında Mardin Savur Başkavak İlköğretim Okulun’da asker öğretmen olarak tamamladı. 2003 yılında Bingöl Cumhuriyet Kız YİBO’ya atandı. 2008 yılına kadar aynı okulda önce öğretmen, ardından yöneticilik görevini yürüttü.

2001 yılından itibaren aktif sendikacılığa başlayan Ramazan Çakırcı, Eğitim-Bir-Sen Aksaray, Bingöl teşkilatlarının kurulmasına öncülük ederek, Aksaray Şube Başkan Yardımcılığı, Aksaray ve Bingöl Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. Lise yıllarından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında sorumluluklar üstlenen Çakırcı, sendikal çalışmalarından kaynaklanan birikimini sivil toplumun gelişmesi alanında da kullanarak Bingöl’de Sivil Toplum Platformu’nun kuruluşuna da öncülük etti.

Yurt içinde ve yurt dışında insani yardım organizasyonlarında aktif görevler alan Çakırcı, 2-3 Şubat 2008 tarihinde yapılan Eğitim-Bir-Sen 3. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterliği’ne, 21-22 Şubat 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul’da Genel Başkan Yardımcılığı’na (Teşkilatlanma) seçildi. 2015’ten bu yana aynı görevi sürdüren Ramazan Çakırcı, 18-19 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı’na (Hukuk ve Toplu Sözleşme) seçildi. Uzman Öğretmen olan Çakırcı, evli ve beş çocuk babasıdır. 

Ali DENİZ Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)
Biyografi

1977 yılında Adıyaman’ın Samsat İlçesi Uzuntepe Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Uzuntepe Köyü İlkokulu, ortaöğrenimini Adıyaman İmam Hatip Ortaokul/Lisesi, yükseköğrenimini ise Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde tamamlayan Deniz, 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet ön lisans ve 2023 yılında da İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’ni bitirdi.

İlk görevine 1999 yılında Adıyaman Kahta İlçesi Dardoğan İlkokulu’nda başlayan Deniz, Adıyaman Merkez Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu müdür yardımcılığı ve müdür vekilliği, Adıyaman TOKİ İlköğretim Okulu okul müdürlüğü ve son olarak Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Sivil toplum kuruluşlarındaki gönüllü faaliyetlerine ortaöğretim yıllarında başlayan Deniz, Atatürk Üniversitesi’nde MGV öğrenci teşkilat çalışmalarında bölüm ve fakülte temsilciliği görevlerinde bulundu. 2004-2014 yılında Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Yönetim Kurulu üyeliği ve şube başkan yardımcılığı görevleriyle birlikte, ÖNDER Adıyaman İmam Hatipliler Derneği, MAKIF-DER, Gökkuşağı Derneği ve Şehir Akademi Derneği kurucu üyeliği ve yönetim görevlerini üstlendi. 22 Kasım 2014 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanlığı’na, 10 Haziran 2015 tarihinde Memur-Sen Adıyaman İl Temsilciliği’ne seçilen Deniz, aynı yıllarda Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Temsilciliği görevinde de bulundu. 22 Ekim 2022’de yapılan Adıyaman Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeleyen Deniz, Eğitim-Bir-Sen Genel Disiplin Kurulu Başkanlığı da yaptı.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon alanında “İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerinin Okul Müdürlerinin Liderlik Davranışları Üzerinde Etkisi (Güneydoğu Anadolu Bölgesi Örneği)” başlıklı çalışmasıyla tezli yüksek lisansına devam eden Deniz, 18-19 Mart 2023 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel Kurul’da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı’na (Eğitim ve Sosyal İşler) seçildi. Ali Deniz,  evli ve 3 çocuk babasıdır.

MEMUR-SEN
KONFEDERASYONU
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ
SENDİKASI
Zübeyde Hanım Mahallesi Sebze Bahçeleri Caddesi No:86
Altındağ - Ankara / TÜRKİYE
Tel : 0.312 231 23 06 Faks : 0.312 230 65 28
ebs@ebs.org.tr
Copyright © Eğitim Bir Sen