Kadın Komisyonu
Sıdıka AYDIN Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı
Biyografi

Diyarbakır doğumlu, ilkokul ve orta okulu İstanbul Basınköy’de, liseyi ise Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamladı. Dicle Üniversitesi Tarih Ana Bilim Dalı Bölümü’nden mezun oldu.

İlk görevine Mardin/Midyat Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak başladı. Daha sonra Diyarbakır, Trabzon ve İstanbul’da çeşitli okullarda uzman öğretmen olarak çalıştı. Küçükçekmece Tayfun Sökmen İlkokulu ve Yenimahalle İlkokulu’nda yöneticilik yaptı.

2004’ten itibaren Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece İşyeri Temsilciliği, Küçükçekmece İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul 5 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı, Memur-Sen İstanbul Kadınlar Komisyonu Başkan Vekilliği ve son olarak da İstanbul 5 No’lu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Necla DOĞAN Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
Biyografi

Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. Lise eğitiminden sonra 1986 yılında girdiği Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. İlk görev yeri Diyarbakır’dan Şanlıurfa’ya tayin oldu.  Akçakale Lisesi’nde 1995 yılına kadar çalıştıktan sonra Ankara Sincan Fatih MTAL’e tayin oldu. Etimesgut Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde müdür yardımcısı olarak çalıştı. Etimesgut - Bağlıca Anadolu Lisesi ve Halil İnalcık Anadolu Lisesi’nde kurucu müdürlük görevinde bulundu.  Halen Etimesgut Halil İnalcık Anadolu Lisesi’ndeki görevine müdür vekili olarak devam etmektedir.

Eğitimde drama, liderlik, kütüphanecilik alanlarında kurslara katılarak AB Eğitim ve Gençlik, MEB Hayat Boyu Öğrenme seminerleri aldı. Erasmus+Personel Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında“ Flipped Class" (Çevrilmiş Sınıfta Etkili BIT Kullanımı ) isimli projede eğitim aldı. Ayrıca  Europass belgeleri almış olup “Certificate of Participation”  ve  D.I.A.L.O.G adlı Erasmus+ Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklığı projelerinde yer aldı.

Eğitim-Bir-Sen İş yeri Temsilciliği, Kadınlar Komisyonu Üyeliği, Etimesgut İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve Ankara 4’nolu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı yaptı. Halen Genel Merkez Kadınlar Komisyonunda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Hatice BAYRAK Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
Biyografi

Ankara'da doğdu. Orta ve lise tahsilini dışarıdan tamamladıktan sonra fark derslerini vererek Mamak İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu.1998 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümü Arapça Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. 1990-1996 yılları arasında çeşitli STK'larda Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1999 yılında sınıf öğretmeni olarak Amasya Gümüşhacıköy Karacaören Köyü'ne atandı. 2000 yılında Konya'da sırasıyla Çumra Şehit Koçak İ.Ö.O, Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz İ.Ö.O ve Selçuklu Fatma Menekşe Eğitim Uygulama Okulunda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2008 yılında Ankara Pursaklar Saray İ.Ö.O 3 yıl sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2011 yılında Anadolu Lisesi sınavları sonucunda alan değişikliği yaparak Mamak AİHL ve Pursaklar Kocalar AİHL'de Arapça öğretmeni olarak 3 yıl çalıştı.2014 yılında Pursaklar AİHL'ye müdür yardımcısı olarak atandı. 2014'te Çubuk Kız AİHL'de, 2015 yılında Hacı Bayram Kız AİHL'de kurucu müdürlük ve müdürlük yaptıktan sonra 2016 yılında Ankara Kız AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'na müdür olarak atandı. Halen burada görevine devam etmektedir.

2001 yılında üye olduğu Eğitim-Bir-Sen'de sırasıyla işyeri temsilciliği, EBS Pursaklar Temsilciliği Kadınlar Komisyonu üyesi ve Eğitim-Bir-Sen Pursaklar Temsilciliği yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk annesidir. 

Bahar ŞAHİN Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
Biyografi

İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Lise eğitiminden sonra 1994 yılında girdiği Yakın Doğu Üniversitesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmasının ardından ilk görev yeri Eskişehir’den İstanbul’a tayin oldu.  Şeyhülislam Hayri Efendi İlköğretim Okulu’nda 2004 yılına kadar çalıştıktan sonra istifa edip tekrar göreve 2011’de Gaziantep Şahinbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladı.2012’de eş durumundan Ankara Pursaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tayin olup halen burada müdür yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

İki dönemdir Pursaklar Eğitim-Bir-Sen yönetiminde delege ve kadınlar komisyonu üyeliği görevlerinde bulunan Şahin, şu an Eğitim-Bir-Sen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu’nda başkan yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Evli ve beş çocuk annesidir.

Zeynep ÖZDEMİR Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
Biyografi

Ankara'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Gazi üniversitesi Mesleki ve Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Kastamonu Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında yüksek lisansını tamamladı.2013'te İzmit Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda görevine başladı. Manisa, Soma ve Salihli ilçelerinde görev yaptı.2018 yılında Ankara'ya tayin oldu. Ankara’nın Haymana ilçesinde bir yıl görev yaptıktan sonra Güdül Halk Eğitimi Merkezi’ne müdür yardımcısı olarak atanan ÖZDEMİR, burada iki yıl süren görevinin ardından Beypazarı Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu lisesine müdür olarak atanmıştır.

Eğitim-Bir-Sen Ankara Güdül ilçe başkanlığı, Beypazarı temsilciliği yönetim kurulu üyeliği ve kadın komisyonu başkanlığı görevlerinde bulundu. Özdemir, 2022 yılından bu yana Genel Merkez Kadınlar Komisyonu’nda görev yapmaktadır.

Fahriye BAYINDIR PEKŞEN Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
Biyografi

Ankara doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2004’te Ağrı’nın Tutak ilçesinde göreve başlayan Bayındır,  2008 yılında Ankara Pursaklar Saray İlkokuluna tayin oldu. Aynı okulda müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 2016 yılında Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kültürel ve eğitsel faaliyetleri yürüttü. Halen Mimar Kemal İlkokulu’nda görev yapmaktadır.

 Eğitimde Drama, Akıl ve Zeka Oyunları, Eğitim ve Yaşam Koçluğu Öğretmenlik Uygulaması Danışmanlığı, Test Hazırlama Teknikleri, Akran Zorbalığını Önleme Teknikleri, Etkili İletişim-Etkili Takım Çalışması-Sınıf Yönetimi, Özel Eğitim ve Rehberlik alanlarında eğitimler aldı.

Eğitim-Bir-Sen’de sırasıyla işyeri temsilciliği, EBS Pursaklar temsilciliği yönetim kurulu üyeliği ve kadın komisyonu üyeliği yaptı.  Genç Memur-Sen’de aktif görev aldı.

Halen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu’nda Eğitim ve Sosyal İşler sorumlusu olarak görevine devam etmektedir.

Meryem TUFANOĞLU Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
Biyografi

1976’da Giresun doğdu, ilk ve ortaöğrenimini sırasıyla; Giresun Dereli İlkokulu, Dereli İmam Hatip Lisesi Ortaokulu ve Giresun Sağlık Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında yükseköğrenime başladığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi, Edebiyat Öğretmenliği Bölümü’nü 1999 yılında dereceyle bitirdi. Öğretmenlik meslek hayatında sırasıyla; 1994-1997 Amasya Ruhi Tingiz Devlet Hastanesinde Hemşirelik, 1999-2002 Giresun Namık Kemal ilköğretim Okulunda, 2003-2010 Devrek Çok Programlı Lise’de, 2010- 2015 yılları arasında OSTİM Şehit Alper Zor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmenlik, 2015-2019 yılları arasında da aynı okulda müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Ülkenin savunma sanayine nitelikli eleman kazandırmak gayesiyle eğitim-öğretim hayatına başlayan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde müdür, 2019 yılından itibaren müdür yardımcısı olarak meslek hayatına devam etmektedir. Eğitim-Bir-Sen okul temsilciliği görevlerinde bulunan Tufanoğlu, 2022 yılından itibaren Genel Merkez Kadınlar Komisyonunda görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

MEMUR-SEN
KONFEDERASYONU
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ
SENDİKASI
Zübeyde Hanım Mahallesi Sebze Bahçeleri Caddesi No:86
Altındağ - Ankara / TÜRKİYE
Tel : 0.312 231 23 06 Faks : 0.312 230 65 28
ebs@ebs.org.tr
Copyright © Eğitim Bir Sen