Genel Yetkili Sendika

Giresun'da selden zarar gören eğitim kurumlarını ve eğitimcileri ziyaret ettik

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi ve Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Giresun’da sel ve heyelandan zarar gören okulları ziyaret ederek, eğitim çalışanları ile bir araya geldi.

Giresun Şube Başkanı Muhammet Sarı ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyaretler, yapılan ve yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgi alan Latif Selvi, eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumanın, mali, özlük ve sosyal haklarını geliştirmenin ve iyileştirmenin mücadelesini vermenin yanı sıra deprem ve sel gibi afetlerin meydana geldiği bölgelerde üzerlerine düşeni, ellerinden geleni yapmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, “Selin yol açtığı yaraların sarılması için biz de elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Şube yöneticilerimiz de başından beri çaba harcıyorlar, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için uğraşıyorlar. Eğitim-Bir-Sen olarak, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz” dedi.Selvi, İl Millî Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Dereli İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Özgan, Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin, okul yöneticileri ve öğretmenlerle görüşerek, sel ve heyelandan zarar gören ilçelerdeki izlenimlerini ve afette yaşanan can kayıplarından duydukları üzüntüyü dile getirdi. 

Eğitim çalışanlarını hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını vurgulayan Selvi, “Eğitim çalışanlarımızın sorunlarına çözüm bulmak, beklentilerinin karşılanmasını sağlamak konusunda ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Şimdi de buradayız, eğitim çalışanlarımızın, sel ve heyelandan etkilenen halkımızın yanındayız. El birliği ederek bu afetin yaralarını saracağız” ifadelerini kullandı.