Genel Yetkili Sendika

Suriye’de yaptırdığımız okulu Türkiye Maarif Vakfı’na devrettik

Hayatın her alanına dokunan faaliyetlerimizle, ihtiyaç sahibi her coğrafyaya el uzatan evrensel bakış açımızla, eğitimin herkes için mümkün olması için özveride bulunan anlayışımızla büyük bir projeye daha imza attık.

Eğitim-Bir-Sen olarak, 31/08/2018 tarihinde düzenlediğimiz uluslararası “Küreselleşme, Eğitim ve Sendikalar” sempozyumu kapsamında Türkiye Maarif Vakfı ve Millî Eğitim Bakanlığı ile uluslararası eğitim ve iş birliği protokolü imzalamıştık. Çobanbey/Suriye’de bulunan “Eğitim-Bir-Sen Ahmet Gündoğdu Okulu”nun inşaatı tamamlandı. 


 

Sendikamız tarafından yaptırılan okul, Türkiye Cumhuriyeti makamlarınca yönetim yetkisi kabul edilmiş bölgede, ‘yerel meclis’ tarafından tahsis edilen 5 bin 500 metrekarelik alana kuruldu.  20 derslikli okul, 5 bin 100 metrekare alana, 864 metrekare üzerine inşa edildi. Okul, eğitim-öğretim ortamlarının ihtiyaç duyacağı tüm detaylar düşünülerek tasarlandı, spor sahalarıyla donatıldı.

Yapımı tamamlanan okulu, Türkiye’nin uluslararası alanda eğitim yüzü olan Maarif Vakfı’na devrettik. Okul, sınavla öğrenci alan okullar kapsamında yer alacak, bölgenin seçkin okullarından biri olacak.


 

Mazluma, masuma, mağdura, yetime destek olmaya devam edeceğiz

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, okulun hayırlara ve güzel hizmetlere vesile olmasını diledi. Okulun, savaş ortamında, zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan bölgedeki insanların geleceği için büyük hizmetler vereceğini ifade eden Yalçın, “Silahlar susacak, barışın ve kardeşliğin dersi okutulacak. Eğitim-Bir-Sen, her şartta, herkes için eğitimin kesintisiz devam etmesi için mücadele etmeye, mazluma, masuma, mağdura, yetime destek olmaya, onlara yardım elini uzatmaya devam edecektir” dedi.