Yaraların sarıldığı Elazığ'da ziyaretlerde bulunduk


2811 | 28.01.2020
| |

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye-AB KİK heyetiyle birlikte, depremin ardından yaraların sarılmaya başlandığı Elazığ’da taziyede ve temaslarda bulundu.


Heyet, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde Cuma günü meydana gelen, Elazığ ve Malatya’da toplam 41 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, bin 607 kişinin de yaralanmasına neden olan 6,8 şiddetindeki depremin merkezi Elazığ’da taziyede ve temaslarda bulundu. Beraberindeki heyetle, arama-kurtarma çalışmalarının yapıldığı enkaz bölgesinde yetkililerden bilgi alan Yalçın, “Sivil toplum kuruluşları olarak desteğimiz sürecek. Devletimiz, ilgili kurum ve kuruluşlarıyla deprem bölgesinde halkımızın ihtiyaçlarına cevap veriyor” dedi. 

Yalçın, depremde eşini ve çocuğunu kaybeden, kendisi ise enkazdan yaralı olarak çıkartılan Elazığ Şube Denetleme Kurulu Üyemiz Hüseyin Civelek ve üyemiz Araştırma Görevlisi Yunus Arifoğlu’nu tedavi gördükleri hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.Yalçın ve Türkiye-AB KİK heyeti, daha sonra Elazığ AFAD Kriz Merkezi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve acil müdahale ekibiyle bir araya gelerek, bilgi aldılar. Genel Başkan Ali Yalçın’a, Elazığ ve çevre illerin Memur-Sen İl temsilcileri ve bağlı sendikaların şube başkanları refakat etti.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top