Yüzyıllık ihanete geçit vermeyeceğiz


2517 | 29.01.2020
| |

ABD Başkanı Donald Trump’ın Filistin-İsrail meselesine “çözüm bulmak” iddiasıyla “Yüzyılın Anlaşması” adıyla açıkladığı ve büyük tepki toplayan anlaşmayı ABD Büyükelçiliği önünde protesto ettik. 

Coğrafyamızda İsrail sorunu var

Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkanları, Anadolu Gençlik Derneği, Milli Gençlik Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği yöneticilerinin katıldığı eylemde konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Coğrafyamızda İsrail sorunu var. Yüzyıl önce büyük İsrail planı oyununu bölgemizde kuranlar, bu planlarını adım adım uygulamaya çalışıyorlar ve Filistin devletini adım adım yok etmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Trump’ın ‘yüzyılın anlaşması’ diyerek Filistin halkının iradesini yok saydığını kaydeden Yalçın, “Filistin’i işgal girişimi bu hamleyle başka boyuta taşındı. Bu girişimler bundan önce de yapıldı. Coğrafya kendi içinde kristalize edilip küçük devletlere bölünmeye ve güçleri de bitirilmeye çalışıldı. Ancak İslam âlemi diz çökmeyecek, pes etmeyecek, tek bir fert kalsak bile teslim olmayacağız, diz çökmeyeceğiz” dedi. 

Filistinli kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız

Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu söyleyen Yalçın, şöyle devam etti: “Terör devleti İsrail’in Kudüs’te hakkı olamaz. Çeşitli zorbalıklarla yapılan hukuksuz hamlelerle ilan edildiği gibi Kudüs, İsrail’in başkenti olamaz. İslam ülkeleri mutlaka bu duruma yüksek sesle tepki göstermeli ve güçlü bir ses çıkarmalıdır. Biz Memur-Sen ailesi olarak, asla oldubittilere meydan vermeyecek, asla pes etmeyecek, asla Filistinli kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız.”

Orta Doğu coğrafyasında huzuru temin etmenin yolunun emperyalistlerin bu topraklardan çekilmesi olduğunu ifade eden Ali Yalçın, “Üstleri de askerleri de bu coğrafyalardan çekilmeli ki bu topraklar huzurla buluşabilsin. Yüzyıllık ihanete asla geçit vermeyeceğiz, zafer inananlarındır” şeklinde konuştu.Programda, İHH Ankara Şube Başkanı Mustafa Sinan, AGD Genel Başkanı Salih Turhan, AGD Ankara İl Başkanı Ahmet Şanver de birer konuşma yaptılar.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top