Ninnimiz Karabağ, türkümüz Karabağ, umudumuz Karabağ


4705 | 02.11.2020
| |

Konfederasyonumuz Memur-Sen’in de aralarında bulunduğu Türkiye Avrupa Birliği Karma İstişare Kurulu üyesi sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri Bakü’ye gitti.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, TİSK İcra Kurulu Üyesi Metin Demir ve TOBB üyeleri Azerbaycan’a destek ziyaretinde bulundu. 

Heyet, Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) “Azerbaycan Özel Gündemi” toplantısı için ve Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırılarına, işgal girişimlerine yönelik mücadelesini sürdüren Bakü’ye destek ziyaretinde bulunmak için muhataplarıyla bir araya geldi. Türk TSO toplantısına Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkiye’den de katılım sağlandı. Türk Konseyi Genel Sekreteri Büyükelçi Baghdad Amreyev’in de hazır bulunduğu toplantıya, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikail Cabbarov ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Ramiz Hasanov da iştirak etti. 

AHİK’e ziyaret

Genel Başkan Ali Yalçın, Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu (AHİK) ve Bakü Türk Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Yalçın, AHİK’e ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin emekçileri olarak Azerbaycan’ın yanındayız. Azerbaycan’da sıcak gündemin bizlerin de gündemi olduğunu bilmenizi istiyoruz. Ninnimiz Karabağ, türkümüz Karabağ, umudumuz Karabağ, sevincimiz de Karabağ olacak inşallah. Ermenistan’ın katlettiği kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Azerbaycan’a zaferleri için dua ediyorum” dedi. 

Memur-Sen olarak, Türkiye’nin 81 ilinde Azerbaycan’a destek açıklamaları yaptıklarını ve Ermenistan’ı protesto ettiklerini kaydeden Yalçın, “Binamızda mücadele başladıktan bu tarihe kadar Azerbaycan bayrağı asılı duruyor. Bizler tüm Türkiye olarak sizlerin yanındayız” ifadelerini kullandı. 

Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu Genel Başkanı Settar Mehbaliyev ise ziyaretleri için Ali Yalçın’a ve heyete teşekkür etti. Memur-Sen’in her daim desteğini hissettiklerini dile getiren Mehbaliyev, “Genel Başkan Ali Yalçın’ın şahsında tüm Memur-Sen ailesine selamlarımı iletiyorum. Güzel destekleriniz için minnettarım. Pek yakında inşallah güzel haberleri Türkiye’ye iletmek için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu. 

Yalçın, Bakü Türk Anadolu Lisesi’ni ziyaretinde, okul müdürü Nurullah Fevzi Yazıcı ve Millî Eğitim Bakanlığı-Bakü Eğitim Müşaviri Nihat Büyükbaş ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.


 

Karabağ’da Azerbaycan bayrağı dalgalanacak

Azerbaycan’da TRT Avaz canlı yayınına da katılan Ali Yalçın, konuşmasına, İzmir’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı. Yalçın, “Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları olarak buraya moral desteği için geldik. Azerbaycan’ın bu haklı mücadelesinde tüm Türkiye olarak kardeşlerimizin yanındayız. Burada çeşitli ziyaretler de gerçekleştirdik. Bu haklı mücadelede Azerbaycan’a sonsuz desteklerimizi de iletmek istedik. Emek dünyası olarak buradan askerler için bir yardım TIR’ının da yola çıkarıldığını belirtmek istiyorum” diye konuştu.İşgalin son bulacağına inandıklarını vurgulayan Yalçın, “Dünyadaki kirli düzene rağmen Azerbaycan’ın haklı mücadelesinin başarıya ulaşacağına inanıyorum. Azerbaycan nihayetinde bayrağını Karabağ’a dikecektir. Bakü’den aldığımız selamları tüm milletimize iletmek istiyorum” dedi.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top