Yazı
Yazar : Ali DENİZ
8617 Görüntülenme
Selam ve teşekkür
Ali DENİZ

18-19 Şubat tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladığımız 7. Olağan Genel Kurulumuza hazırlanırken, 6 Şubat'ta art arda iki büyük depremle sarsıldık. 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerde on binlerce canımızı kaybettik, yüz binlerce insanımız yaralandı. Acımız ve hüznümüz çok büyük. Bizleri derinden sarsan bu felakette kaybettiğimiz tüm canlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Depremin bütün olumsuz etkilerini yaşamış biriyim. Bu süreçte ağır sıkıntılar çektik, çekiyoruz. Rabbim kimseye bir daha böyle felaketler ve acılar yaşatmasın. Depremlerin yaşandığı ilk günden itibaren milletimiz zor zamanlarda inkişaf eden birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu ortaya koyarak acımıza ortak oldu. Allah’ın izniyle bundan sonraki süreçte de millet olarak ve teşkilatlarımızla el ve güç birliğiyle dayanışmanın en güzel örneklerini gösterecek; hep birlikte el ele, omuz omuza tüm sıkıntıları aşacağız.

Eğitim-Bir-Sen, depremin ilk saatlerinden itibaren organize olarak arama kurtarma ekibiyle sahaya inmiş, ardından yüzlerce TIR’lık ayni yardım, çok sayıda çadır bağışı yapmıştır. Bunun yanı sıra, teşkilata ve üyelere yönelik bir yardım kampanyası başlatılmış, Memur-Sen, “Türkiye Tek Yürek” kampanyası için düzenlenen ortak yayında deprem bölgesine 10 milyon TL bağışta bulunmuştur. Her zaman olduğu gibi, bu felaket karşısında da bütün gücüyle, oluşan sıkıntı ve mağduriyetleri gidermek adına çabalarını, imkânlarını seferber eden teşkilatımızın tüm fertlerine minnettarız.

Yaşadığımız zorlu süreçten dolayı 7. Olağan Genel Kurulumuz Genel Merkez Yönetim Kurulumuzca ertelenmişti. 19 Mart’ta yapılan genel kurulda delegelerimizin teveccühü neticesinde “Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı” olarak seçildim. Başta Genel Başkanımız Ali Yalçın olmak üzere, bizi bu göreve layık gören delegelerimize, yine bu aşamaya kadar omuz omuza, gönül gönüle yürüdüğümüz, 2004 yılından bu yana işyeri temsilciliği başta olmak üzere, Şube Başkan Yardımcılığı ve son olarak yaklaşık 9 yıldır başkanı olarak görev yaptığım Adıyaman Şubemizdeki tüm dava arkadaşlarıma destek, dua ve özverileri için teşekkür ediyorum.

Ülkü ve ilkelerimizle kökleşen ve sürekli ileriye doğru atılım içinde olan sendikamız adına eğitim çalışanlarına, milletimize, ülkemize olan sorumluluğumuzun ve bağlılığımızın gerektirdiği ahlakla, yeni ve daha yoğun bir görev aşkıyla sendikal yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Deprem bölgesinden (Adıyaman ve Kahramanmaraş) iki arkadaşınızın Genel Merkez’de görev almış olması, esasen Genel Merkez yönetiminin bölgeyle daha yakından ilgilenme kararlılığının bir tezahürüdür. Biz bu anlayışla sorumluluğumuzun idrakinde olarak çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz.

Genel kurulumuzla birlikte başlayan yürüyüşümüzün yeni sürecinde, bu ağır sorumluluğu üstlenen tüm dava arkadaşlarıma muvaffakiyetler diliyorum.

Depremin yaralarının bir an önce sarılması dileğimle, Mevlam hepimize musibet karşısında metanet, husumet karşısında mağfiret, cehalet karşısında marifet, fitne ve fesat karşısında uhuvvet, belalar karşısında sabır ve hikmet nasip etsin, diyorum.

İdrak ettiğimiz Ramazan ayının ülkemize ve bütün İslam âlemine hayırlar getirmesi temenni ve duasıyla, Adıyaman’daki bütün dostlarıma, bu göreve seçen delegelerimize ve ülkemizin her köşesinden bizi takip eden teşkilat mensubu arkadaşlarıma, bütün üyelerimize tekrar teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

MEMUR-SEN
KONFEDERASYONU
EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ
SENDİKASI
Zübeyde Hanım Mahallesi Sebze Bahçeleri Caddesi No:86
Altındağ - Ankara / TÜRKİYE
Tel : 0.312 231 23 06 Faks : 0.312 230 65 28
ebs@ebs.org.tr
Copyright © Eğitim Bir Sen